IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa – „Niepełnosprawność – zadanie czy wyzwanie we współczesnym świecie?” – 25.11.2024

25.11.2024

Z ogromną radością pragniemy zaprosić Państwa do udziału w bezpłatnej IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej, która odbędzie się 25 listopada 2024 roku. Jest to wyjątkowe wydarzenie, które skupia się na interdyscyplinarnej problematyce związanej z niepełnosprawnością, ze szczególnym uwzględnieniem aktualnych problemów i wyzwań w tym obszarze.

Celem naszej konferencji jest spotkanie przedstawicieli różnych dziedzin nauki, którzy zajmują się tematyką niepełnosprawności. Chcemy stworzyć przestrzeń dla interdyscyplinarnej dyskusji na temat wyzwań i zadań związanych z tą problematyką. Jednocześnie skupimy się na poszukiwaniu nowych form pomocy dla osób doświadczających niepełnosprawności.

Warto zaznaczyć, że Konferencja ma na celu spojrzenie na temat z różnych perspektyw, łącząc teorię z praktyką. Chcemy wypracować wspólne podejście do dalszych działań zarówno w sferze teoretycznej, jak i praktycznej.

Zapraszamy do udziału w Konferencji socjologów, pracowników socjalnych, psychologów, pedagogów oraz wszystkich innych naukowców zainteresowanych problematyką niepełnosprawności. Państwa wiedza i doświadczenie są niezwykle cenne dla naszego spotkania.

Proponowane obszary tematyczne, które zamierzamy podjąć w dyskusji:

• Społeczne i kulturowe aspekty niepełnosprawności.
  • Psychologiczne i emocjonalne wyzwania osób z niepełnosprawnościami.
  • Edukacja i wsparcie dla osób niepełnosprawnych w różnych kontekstach.
  • Nowoczesne technologie i innowacje w obszarze niepełnosprawności.
  • Prawa i polityka społeczna dotyczące osób niepełnosprawnych.
  • Perspektywa osób z niepełnosprawnościami i ich doświadczenia.
  • Badania i analiza danych dotyczących niepełnosprawności.

Czekamy na Państwa cenne wnioski i prezentacje, które pozwolą nam na rozwinięcie dyskusji na temat niepełnosprawności we współczesnym świecie.

Formularz rejestracyjny: https://docs.google.com/forms/d/1pg_VS6mIve75ypVvojKKFGO8c8L0JDyIQEZeW2UnQJI

Informacje:

• Zgłoszenie uczestnictwa czynnego do 15 października 2024 roku.
  • Zgłoszenie uczestnictwa biernego do 30 października 2024 roku.

Konferencja odbędzie się w formule hybrydowej. Oznacza to, że część uczestników:

• weźmie czynny udział osobiście w siedzibie UKSW (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Aula Schumana w bud. 21, ul. Wóycickiego 1/3, 01-938 Warszawa).
  • weźmie bierny udział jako Obserwator (transmisja obrad Konferencji za pomocą kanału Uczelni na YouTube) – bez możliwości wystąpienia.

Komitet organizacyjny:

• dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz.,