Konferencja naukowa „Edukowanie do cyberbezpieczeństwa” – 24.10.2023

Termin konferencji oraz miejsce:

24 października 2023 w godz. 10:00-14:00

Komitet organizacyjny:

Katedra Pedagogiki Ogólnej i Dydaktyki Wydziału Nauk Pedagogicznych UKSW

Partnerzy konferencji:

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)

Warsaw New Tech University Founadation (WNTUF)

Informacje o konferencji:

Konferencja poświęcona będzie problematyce cyberbezpieczeństwa i edukowaniu dla potrzeb zachowania bezpieczeństwa w cyfrowym świecie. Rozwój cyfryzacji przyniósł nie tylko nowe korzyści biznesowe i możliwości rozwoju gospodarki i społeczeństwa, ale także poważne ryzyka związane z cyberzagrożeniami – cyberataki na infrastrukturę informatyczną, naruszenia bezpieczeństwa, cyberincydenty, kradzież danych i tajemnic przedsiębiorstwa. Cyberbezpieczeństwo do niedawna postrzegane jako problem dotyczący jedynie branży telekomunikacyjnej. Obecnie stało się ono istotną kwestią w procesie zarządzania każdą organizacją i wyzwaniem, z jakim mierzyć się będą musiały poszczególne firmy, podmioty i organizacje zarówno na poziomie krajowym, jak i globalnym. Jednym z wyzwań w tym obszarze jest wyposażenie w odpowiednie kompetencje nie tylko pracowników, ale przede wszystkim osób zarządzających tymi podmiotami. Służyć temu powinno właściwe edukowanie społeczeństwa do cyberbezpieczeństwa wyrażające się przede wszystkim w podnoszeniu wiedzy na temat bezpieczeństwa technicznego – urządzeń, aplikacji, oprogramowania oraz bezpieczeństwa proceduralnego – wdrożeniu procedur i ich audytowaniu, określeniu ról poszczególnych osób w organizacji, i poszanowaniu praw użytkowników.

W panelu dyskusyjnym  udział wezmą przedstawiciele przedsiębiorców i pracodawców, reprezentujący zarówno instytucje sektora publicznego, jak i prywatnego.

Adresaci konferencji:

Konferencja adresowana jest do szerokiej grupy odbiorców, w tym do studentów pedagogiki i doskonale wpisuje się we współpracę Wydziału Nauk Pedagogicznych UKSW z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Forma konferencji:

Wydarzenie będzie się odbywać w formie hybrydowej tj.:
– dla prelegentów: stacjonarnie na Wydziale Nauk Pedagogicznych UKSW w Warszawie przy ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie, w budynku 15 w sali 1509,
– dla pozostałych uczestników: on-line.

Link do udziału w konferencji:

Zgłoszenia:

Zgłoszenie uczestnictwa w konferencji prosimy dokonywać poprzez formularz, który znajduje się na stronie https://wntuf.pl/