Otwarcie nowej „Strefy Komfortu”

Uroczystość otwarcia Strefy Komfortu zainaugurowały członkinie Koła Naukowego Studentów Pedagogiki Resocjalizacyjnej działającego na Wydziale Nauk Pedagogicznych UKSW. Ich zaangażowanie podkreśla znaczenie tej przestrzeni jako miejsca nie tylko do odpoczynku, ale i integracji studentów różnych kierunków.

W dniu dzisiejszym Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia UKSW, dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz., uroczyście otworzyła nową przestrzeń ogólnodostępną dla studentów – Strefę Komfortu. Znajduje się ona w budynku 23, na parterze, w pomieszczeniu 013, a jej projekt został w pełni zrealizowany przez Uczelnianego Koordynatora ds. Dostępności, mgr Michała Stańczuka.

Podczas otwarcia, prof. Fidelus podkreśliła znaczenie tej inicjatywy: „Strefa Komfortu jest odpowiedzią na potrzeby naszych studentów, którzy, oprócz przestrzeni do nauki, zasługują także na miejsce do wyciszenia i odpoczynku. Chcemy, aby każdy student UKSW czuł się tu dobrze, aby miał przestrzeń, gdzie może nabrać sił i spotkać się z innymi w przyjaznej atmosferze. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, gdy balans między obowiązkami akademickimi a życiem osobistym bywa wyzwaniem.”

Dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz. wyraziła także wdzięczność ks. prof. dr hab. Ryszardowi Czekalskiemu, Rektorowi UKSW, za wsparcie w realizacji projektu: „Chciałabym podziękować ks. prof. Ryszardowi Czekalskiemu za jego nieocenione wsparcie i zrozumienie dla inicjatyw na rzecz poprawy warunków studiowania na naszej uczelni. To dzięki jego otwartości możemy dziś otworzyć przestrzeń, która będzie służyć studentom każdego dnia.”

Mgr Michał Stańczuk, odpowiedzialny za projekt, podkreślił, że celem Strefy Komfortu jest zapewnienie przyjaznej przestrzeni dla wszystkich studentów UKSW, zarówno dziennych, jak i zaocznych. ,,Moim celem było stworzenie miejsca, które będzie dostępne i przyjazne dla każdego studenta. Chciałem, aby była to przestrzeń, gdzie można odpocząć, spotkać się z przyjaciółmi, a także poczuć się częścią naszej społeczności akademickiej”

Dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz. kontynuowała, mówiąc: „To miejsce nie tylko ma zapewniać komfort, ale także sprzyjać budowaniu relacji między studentami. Strefa Komfortu jest przykładem tego, jak ważne jest, abyśmy tworzyli środowisko wspierające nie tylko rozwój intelektualny, ale i emocjonalny. Chcemy, aby studenci czuli się tutaj dobrze – zarówno w chwilach wytężonej pracy, jak i w momentach, gdy potrzebują odpoczynku.”

Strefa Komfortu została wyposażona w wygodne fotele, gry planszowe, półki z książkami oraz sprzęt umożliwiający przygotowanie ciepłych posiłków i napojów – m.in. mikrofalówkę i czajnik.

Dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz. podkreśliła, że przestrzeń została zaprojektowana tak, aby była zarówno estetyczna, jak i funkcjonalna.

Na zakończenie uroczystości, dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz. i mgr Michał Stańczuk ogłosili, że „to nie ostatnia Strefa Komfortu na UKSW. Nasza uczelnia dąży do tworzenia takich przestrzeni w kolejnych budynkach, a już w tym roku akademickim planujemy otwarcie kolejnej Strefy Komfortu w budynku 21.”

17 października 2024