Współpraca WNP przy projekcie Sensoryczne zabawy z teatrzykiem Kamishibai realizowanego w XVIII edycji programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne

W dniu 9 marca 2023 odbyło się pierwsze spotkanie inicjujące współpracę WNP UKSW z Przedszkolem Specjalnym nr 208 w Warszawie w ramach projektu Sensoryczne zabawy z teatrzykiem Kamishibai realizowanego w XVIII edycji programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne, finansowanego przez  Biuro Edukacji m.st. Warszawy (2022-2023).

Projekt realizowany przez Przedszkole Specjalne nr 208 ukierunkowany jest na rozbudzanie wrażliwości czytelniczej, stymulacje wielozmysłową oraz szeroko rozumianą integrację społeczną dzieci ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi. W ramach współpracy, studenci pedagogiki specjalnej WNP UKSW pod kierunkiem dr. Kamila Kurackiego – konsultanta merytorycznego projektu, w semestrze letnim będą współorganizowali w grupach przedszkolnych program zajęć biblioterapeutycznych z wykorzystaniem japońskiego teatrzyku obrazkowego kamishibai oraz elementów zabaw sensorycznych.

Poniżej prezentujemy zdjęcia ze spotkania w Przedszkolu Specjalnym nr 208 w Warszawie.

Spotkanie w Przedszkolu Specjalnym nr 208 w Warszawie – 09.03.2023 r.

15 marca 2023