Przejdź do treści

Międzynarodowa konferencja w ramach VII Forum Społeczno-Gospodarczego 2024: „Filary rozwoju – sztuczna inteligencja i cyfryzacja”

14 marca 2024 r., w Hali Kultury w Łomży, odbyła się międzynarodowa konferencja w ramach VII Forum Społeczno-Gospodarczego 2024: „Filary rozwoju – sztuczna inteligencja i cyfryzacja”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Polską Fundację Filary Rozwoju, Fundację Foton i Miasto Łomża. Przedmiotem wystąpień gospodarzy, zaproszonych gości, prelegentów i panelistów była rola i znaczenie sztucznej inteligencji w życiu codziennym. Bardziej szczegółowe kwestie zostały określone następująco:

– Cyfryzacja gospodarki w oparciu o współpracę JST, NGO, Biznes, Uczelnie.

– Zastosowanie sztucznej inteligencji w usługach na rzecz mieszkańców i działalności gospodarczej.

– Nowa perspektywa finansowa 2021-2027.

– Cyfryzacja i sztuczna inteligencja w ekonomii społecznej.

Do udziału w konferencji, w roli panelisty, został zaproszony prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, kierownik katedry Pedagogiki Ogólnej i Dydaktyki WNP UKSW i Prezes Warsaw New Tech University Foundation. Prof. Stanisław Dziekoński wskazał realne możliwości, oczekiwania i wyzwania, jakie w dobie transformacji cyfrowej przynosi rozwój AI dla nauki, edukacji, życia społecznego i gospodarki. W kontekście zastosowania sztucznej inteligencji zwrócił szczególną uwagę  na aspekty etyczne i prawne, podkreślając równocześnie rolę edukacji w zmieniającym się świecie.

Galeria


18 marca 2024