dr Konrad Wierzbicki, adiunkt z Wydziału Nauk Pedagogicznych UKSW mówił na antenie Radia Warszawa o ogólnopolskim konkursie „Św. Jan Paweł II Wielki – Apostoł Miłosierdzia”

Konkurs organizuje Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Stowarzyszenie Penitencjarne ”PATRONAT”. W jego przygotowanie zaangażował się Wydział Nauk Pedagogicznych UKSW we współpracy z Wydziałem Nauk Historycznych UKSW, Wydziałem Studiów nad Rodziną UKSW oraz Kołem Naukowym Studentów Pedagogiki Resocjalizacyjnej UKSW.

– Głównym celem tej wspaniałej inicjatywy jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu św. Jana Pawła II oraz popularyzacja Jego dziedzictwa wśród osób pozbawionych wolności przebywających na terenie placówek penitencjarnych w Polsce. W ramach konkursu chcemy propagować pozytywne wzorce osobowe i społeczne inspirowane życiem i działalnością Św. Jana Pawła II wśród osadzonych oraz rozbudzać ich aktywność twórczą, rozwijać zainteresowania – mówił dr Konrad Wierzbicki.

Konkurs będzie przeprowadzony w dwóch kategoriach.

Uczestnicy w ramach pierwszej kategorii muszą wykonać prace plastyczną na temat największego Polaka w dziejach naszego narodu świętego Jan Pawła II. Technika wykonania jest dowolna. To może być rysunek, malarstwo lub grafika. Druga kategoria dotyczy pracy literackiej. Może to być utwór poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, nawiązujący do historii Jego pontyfikatu, nauczania oraz motta konkursu: „Jesteście skazani, to prawda, ale nie potępieni” – dodał dr Wierzbicki.

Termin ich przesyłania mija 20 maja.

Zapraszamy do wysłuchania  rozmowy:

30 marca 2023