Studenci WNP odwiedzili Okręgowy Ośrodek Wychowawczy w Falenicy – 25.04.2024

Studenci Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w dniu 25 kwietnia 2024 roku odwiedzili Okręgowy Ośrodek Wychowawczy w Falenicy w ramach zajęć z pedagogiki resocjalizacyjnej. Ta wizyta studyjna była integralną częścią ich zajęć .

Ośrodek ten specjalizuje się w opiece nad młodzieżą dziewczęcą w wieku od 13 do 19 lat, koncentrując się na osobach znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych lub mających problematyczne kontakty z prawem.

Podczas wizyty studenci mieli okazję bezpośredniego zetknięcia się z praktyką pracy z nieletnimi, co stanowiło uzupełnienie ich dotychczasowej wiedzy teoretycznej. Instytucja ta oferuje wsparcie skupiające się na rehabilitacji oraz zapobieganiu dalszej demoralizacji i przestępczości wśród młodzieży. Spotkanie w Ośrodku nie tylko pozwoliło poznać praktyczne aspekty pracy w tej dziedzinie, lecz także umożliwiło zdobycie cennych doświadczeń dzięki współpracy z doświadczonymi specjalistami, takimi jak Pani Emilia – wychowawczyni, oraz dr Konrad Wierzbicki i mgr Michał Stańczuk, którzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Ta wizyta stanowiła część większego cyklu inicjatyw zainicjowanych przez dr hab. Annę Fidelus, prof. ucz. oraz mgr Michała Stańczuka, obejmujących wizyty w różnego rodzaju placówkach zajmujących się profilaktyką, resocjalizacją i readaptacją społeczną. Dla studentów oznacza to nie tylko możliwość zdobycia praktycznych umiejętności, lecz także szansę na lepsze zrozumienie specyfiki pracy w tego typu instytucjach, co stanowi doskonałe przygotowanie do przyszłej pracy zawodowej.

25 kwietnia 2024