IX Europejski Kongres Samorządów

W dniach 4-5 marca br., w Mikołajkach, odbył się IX Europejski Kongres Samorządów. Do udziału w Kongresie został zaproszony w roli panelisty prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, kierownik katedry Pedagogiki Ogólnej i Dydaktyki WNP UKSW. Panel, w którym uczestniczył również Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Dariusz Wieczorek, nosił tytuł: „Rola samorządu w procesie kształcenia i rozwoju nauki. Wyzwania, oczekiwania, realne możliwości. Prof. Stanisław Dziekoński mówił między innymi o współpracy samorządu z uczelniami wyższymi, które – zadaniem panelisty, odgrywają znaczącą rolę w promocji kadr, budowaniu silnego rynku regionalnego, tworzeniu infrastruktury i innowacyjnych rozwiązań ważnych dla wspólnoty lokalnej.  Profesor zwrócił też uwagę na współpracę między samorządami a uczelniami wyższymi w zakresie kształcenia w nowych zawodach przyszłości.

06 marca 2024