Z radością informujemy, że w dniu 19 lutego 2024 roku miała miejsce VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa Społeczna dzielność na rzecz więźniów i ich rodzin,  która odbyła się  na Wydziale Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Konferencja skoncentrowała się na analizie i poszukiwaniu skutecznych rozwiązań w obszarze społecznej działalności na rzecz więźniów i ich rodzin.

Celem konferencji było połączenie teorii, aktualnych wyników badań naukowych oraz praktyki, aby wypracować obszary wspólnych działań teoretycznych i empirycznych, które znajdą zastosowanie w rzeczywistych sytuacjach. Podczas wydarzenia zaproszeni goście reprezentujący różne dziedziny, takie jak kryminologia, pedagogika resocjalizacyjna, psychologia, socjologia, kuratela, praca socjalna oraz specjaliści z innych dziedzin zainteresowanych problematyką więzienną, mieli możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Głównymi organizatorami konferencji byli:

• dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz.
  • mgr Michał Stańczuk

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, prelegentom oraz osobom zaangażowanym w organizację tego ważnego wydarzenia naukowego. Jesteśmy przekonani, że kontynuacja dyskusji i współpracy pozwoli nam jeszcze skuteczniej wspierać osoby opuszczające zakłady karne oraz ich rodziny.

20 lutego 2024