Wystawa pt. „Św. Jan Paweł II Wielki – Apostoł Miłosierdzia”

Zapraszamy Państwa na wyjątkową wystawę pt. „Św. Jan Paweł II Wielki – Apostoł Miłosierdzia” prezentującą prace osób osadzonych w zakładach karnych na terenie Polski. To niezwykła ekspozycja, która powstała w ramach Ogólnopolskiego Konkursu dla osób pozbawionych wolności „Św. Jan Paweł II Wielki – Apostoł Miłosierdzia.”

Idea powstania tego konkursu narodziła się w odpowiedzi na nagonkę na postać św. Jana Pawła II, która miała miejsce w ostatnim okresie. Celem konkursu jest uczczenie pamięci tego wielkiego Papieża, który był znany ze swojego oddania miłosierdziu, zrozumienia oraz pomocy potrzebującym. Chcemy promować wartości, którymi kierował się św. Jan Paweł II, takie jak miłość, miłosierdzie, empatia i troska o innych.

Prace, które zostaną zaprezentowane na wystawie, to refleksje osadzonych na temat tych wartości oraz ich rozwijający się duchowy rozwój. Konkurs ten ma również na celu przeciwdziałanie dezinformacji i niesprawiedliwemu traktowaniu postaci św. Jana Pawła II. To szansa na wyrażenie wdzięczności za jego dziedzictwo i pokazanie, że jego przesłanie nadal ma znaczenie dla wielu ludzi, włączając w to osoby pozbawione wolności.

Jednak to nie wszystko. Wystawa prac osadzonych na terenie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie ma także na celu podkreślenie wartości sztuki w kontekście więziennym. Pokazuje, że Uniwersytet otwiera się na różne przestrzenie i środowiska, promując idee zrozumienia, pojednania i współpracy oraz stawiając na dialog między różnymi grupami społecznymi.

Organizatorami konkursu oraz wystawy są dr hab. Anna Fidelus, prof. uczelni, i mgr Michał Stańczuk.

Wystawę można oglądać codziennie w holu Audytorium Maximum na kampusie Młociny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego do 22 października br. . To niezwykła okazja do zanurzenia się w świat sztuki i refleksji nad wartościami, które stanowiły serce pontyfikatu św. Jana Pawła II oraz wartościami, które odnajdują swoje miejsce w duszach osób osadzonych.

Serdecznie zapraszamy!

12 października 2023